Hurriyetport.com/ ÖZEL- RTÜK, Digitürk içinde yer alan Movıemax kanalında gösterilen ‘’Wild Things 3’’ adlı filmde, iki kızın dudak dudağa öpüşmesi nedeniyle ceza verdi. Film, "Toplumun milli ve manevi değerlerine ve Türk aile yapısına aykırı’’ bulunarak yayın kuruluşuna bir kez program durdurma cezası verildi. Moviemax’ta belgesel gören izleyiciler bu işe şaştı.

Karar oy çokluğu ile alınırken, RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Mehmet Dadak ise cezanın ‘’Müstehcenlik’’ maddesinden verilmesi gerektiğini savundu. Dadak, "Filmde; Elena ve Mary’nin öpüşme sahnelerin sık sık yer verildiği ve iki genç kızın çoğu sahnede öpüştüğü görülmüştür. Film, ekrana getirilen sahneler dolayısıyla müstehcendir. Ar ve haya duygularını incitici nitelikte, insan bedenini ve özellikle kadın bedenine cinsel meta düzeyine indirmektedir’’ dedi.

Polisiye hikayeler ile süslenen ‘’Wild Things 3’’ adlı filmde okul arkadaşı olan Marie ile Elena’nın yaşantısı konu ediliyor. Elena, birlikte olduğu Marie'nin üvey babasıyla da flört ediyor.

RTÜK’ün paralı bir kanalda ceza uygulamasının örneği Dünyada şeraitle yönetilen ülkeler dışında başka hiçbir ülkede bulunmuyor. İşte ABD televizyonlarında paralı kanalda yayınlanan tarihi Spartaküs dizisi hport.com.tr olarak umarız RTÜK üyeleri izler de paralı ve şifreli kanallarda Dünya standardı konusunda fikir sahibi olur. RTÜK üyelerine paralı kanallarda Dünya standartlarını görmeleri için tıklayın diyoruz.

 

Kızlar bakın neler yapıyorİşte Spartaküs (Andy Whitfield) ve karısının (Erin Cummings) ateşli ayrılık sahneleri.
 
  
                                                         www.hport.com.tr'un özel haberidir kaynak belirtilmeden kısmi ve link verilmeden bütün olarak yayınlanamaz

Yayın Tarihi: 2010-02-14 21:28:00