Spartacus Blood and Sand adlı dizi gösterime girdiği geceden beri ABD’de en çok konuşulan konu oldu. Çarpıcı senaryosu ve bilgisayarda yapılan abartılı efektleri ile dikkati çeken dizi 3. Bölümüyle sezon boyunca tam gaz bu tarzda devam edeceğe benziyor. Zaten dizinin orijinal tanıtımında Kanlı ve seksi Gladyatör draması olarak belirtiliyor.

İşte Spartaküs (Andy Whitfield) ve karısının (Erin Cummings) ateşli ayrılık sahneleri.

 

 

 LUCY LAWLESS VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!
 

Spartacus: Blood and Sand dizisinin konusu:

Spartacus, Romalılar tarafından ihanete uğrar ve köleliğe mahkum edilir, fakat Spartacus, Gladyatör olarak yeniden doğar ve Roma’ya başkaldırır. Bir köle ve asinin memleketinden, sevdiği kadından alıkoyulması, vahşi Arenalarda ölüme terk edilmesi, Starz kanalının primetime dizisi olarak yayınlanmaktadır.

Dizide savaşlar sadece kumda gerçekleşmez. Roma devleti içerisindeki yozlaşmalar ve entrikalar, Spartaküs’ün etrafında odaklanarak anlatılmaktadır. Spartaküs’ün bu Dünya’da hayatta kalabilmek için, bir insandan çok daha fazlası olması gerekmektedir. Gladyatörden de fazlası olması gerekmektedir. Bir Efsane olması gerekmektedir. Dizinin başrolünde ve Spartaküs karakterinde, Avustralyalı aktör Andy Whitfield yer almaktadır. Ayrıca ona Zeyna: Savaşçı Prenses dizisinden tanıdığımız Lucy Lawless, Lucretia rolünde, Mumya serilerinden tanıdığımız John Hannah, Batiatus rolünde ve 300 ve The Incredible Hulk filmlerinden tanıdığımız Peter Mensah ise Doctore rolünde eşlik etmektedir. Dizinin yapımcıları arasında, Spider-Man filmlerinin yönetmeni ve yapımcısı Sam Raimi de yer almaktadır.

Spartacus: Blood and Sand (Spartaküs: Kan ve Kum) adını almıştır. Yeni kurulan Starz Entertainment kanalının ilk büyük projesi olan Spartacus: Blood and Sand, çekim teknikleri, efektleri, oyunculukları ile 2010 yılının ilk büyük olayıdır. Ayrıca dizi Kanada’da The Movie Network kanallarında yayınlanacak.

www.hport.com.tr'un özel haberidir kaynak belirtilmeden kısmi ve link verilmeden bütün olarak yayınlanamaz.

Yayın Tarihi: 2010-01-25 22:33:00