Esra, Ceyda Ersoy kardeşler polisle kavga etti! VİDEO

 
 
 
 
Polis aracına çarpan Esra, Ersoy kardeşler polisle tartışmaya girince gözaltına alındı.
 
 
'Cicişler' olarak tanınan Esra (28) ve Ceyda Ersoy (25) kardeşler, plaka uygulaması yapan trafik ekibinde görevli polise tokat attıkları ve araçlarına çarptıkları iddiasıyla gözaltına alındı.
 
TEM Otoyolu Akşemsettin Viyadüğü üzerinde dün saat 16.30 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti: Uygulama yapan trafik polisleri, Esra-Ceyda Ersoy kardeşlerin içinde bulunduğu 34 SHE 30 plakalı pembe renkli cipi durdurdu.
 
Plaka sorgulaması yapan polis, cipin trafikten men olduğunu belirledi. Bunun üzerine polisler cipi kullanan Esra Ersoy’dan ehliyet ve ruhsat istedi. Ehliyet ve ruhsatı alan trafikçiler işlem yapmak için polis aracına gitti.
 
Ersoy kardeşler de yapılan işlemi öğrenmek için polisleri takip etti. Bu sırada otomobili kullanan Esra Ersoy polislerden daha önce aldığı 45 ceza puanı nedeniyle ehliyetine el konulduğunu öğrendi.
 
Buna sinirlenen Esra Ersoy’un kardeşi Ceyda Ersoy, polis memurlarından birine tokat atarak ehliyeti ve ruhsatı geri almaya çalıştı. Polislerin buna izin vermemesi üzerine ciplerine dönün Ersoy kardeşler, olay yerinden uzaklaşmak için hareket etti.
 
Bu sırada trafik ekibi de Ersoy kardeşlere engel olmak için polis otomobiliyle önlerine geçti. Esra Ersoy ciple polis otomobilinin sol arka kapına çarptı. hasar gördü.
 
Bunun üzerine polis ekipleri TEM otoyolunu Ankara yönünü tamamen trafiğe kapattı. Vatandaşlar trafiğin kapatılmasına gerek araçlarından inerek gerekse korna çalarak tepki gösterdi. Edirne yönü de olayı izlemek isteyen sürücüler nedeniyle tıkanma noktasına geldi.
 

"MUHABBET ETMEK İÇİN BENİ DURDURUYORSUNUZ?"

 
Polislerin tüm ikazlarına rağmen Ersoy kardeşler cipten inmedi. Bu sırada Ersoy kardeşlerle polisler arasında şu diyaloglar yaşandı: Esra Ersoy: Ruhsatımı ve ehliyetimi siz aldınız. Trafikte beni sürekli çevirmeler. Ben ayda 1 milyar trafik cezası ödüyorum, sizin yüzünüzden.
 

"HER AY BİR MİLYAR CEZA ÖDÜYORUM"

 
Haksız yere sürekli beni durduruyorsunuz. Dikkat çekiyorum diye beni durduruyorsunuz. Gereksiz yere muhabbet etmeler. Devlet size polis görevi verdi, önünüze geleni durdurun görevi vermedi. Bu arabanın her şeyi tam ve film cam falan yok. Durduk yere sırf muhabbet etmek için durduruyorsunuz. Sonra da böyle. Arabamıza siz çarptınız. Trafik mahkemesine başvuracağım. Avukatım gerekli işlemleri yapacak.
 
Trafikte çok rahatsız oluyorum artık. Yolu açın lütfen. Bu kadar insanın trafiğini kilitlemeye hakkınız yok. Siz önce kimliğimizi verin bizim. Doktora yetişmeye çalışıyorum ve benim arabama çarptınız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz. Sırf siz trafikte bizimle iki çift laf edin diye insanları durdurmaya hakkınız yok. Sabahtan beri hastaneye yetişmeye çalışıyorum.
 

"TRAFİK POLİSLERİ TARAFINDAN TACİZ EDİLİYORUM"

 
Polis Memuru: Hanımefendi arabamıza çarptınız. Ruhsatınızın parçasını verir misiniz? Hanım efendi işlemlerin yapılabilmesi için gerekli. Kaza tutanağı tutulacak hanımefendi.
 
Esra Ersoy: Taciz ediyorsunuz bizi. Trafik polisleri tarafından taciz ediliyorum. Dokunuluyorum, elleniyorum. Benim hastaneye yetişmem lazım. Anlamıyorsunuz herhalde hastayım.
 
Polis Memuru: Hanımefendi ben iki çocuk babasıyım. Aracınızı sağa alın. Yolu bir açalım. Emniyet şeridine alalım aracı.
Yayın Tarihi: 2012-06-06 17:19:46