Bir zamanlar sesiyle insanları büyüleyen Sevim Egesoy, şimdilerde zor günler geçiriyor. Oğlu asılsız bir suçlamayla gözaltına alınan sanatçı, “Medyamız sırf oğlum olduğu için işi büyüttü. Böyle olunca da ben işyerimi kapatmak zorunda kaldım. Şimdi acaba mutlular mı?” diye gözyaşı döktü

  

Sanat dünyasının ünlü ismi Sevim Egesoy, kendi tabiriyle “hayatının en zor günlerini” yaşıyor. Oğlu V.Ö. “uyuşturucu satıcısı” suçlamasıyla mayıs ayı başlarında tutuklanan sanatçı, “Bugüne dost bilerek her sıkıştıklarında yardımlarına koştuğum insanlar, ne yazık ki benim bu dar günümde kapımı bile çalmadılar” diyerek gözyaşı döktü.

Oğlunun, Cuma namazı çıkışında polis tarafından gözaltına alındığını, o sırada cebinde sadece 50 TL ile kredi kartının bulunduğunu belirten Sevim Egesoy, o günleri şöyle anlattı:

 

‘Oğlum özgürlüğüne kavuşacak’

 

“Olayı duyduğumda şok geçirdim. Oğlum, polisle birlikte kardeşi Burcu ile birlikte yaşadığı eve gitmişler. Kızım da bu durumu görünce şok geçirmiş. Evde üstün körü bir arama yapmışlar. Bu da gösteriyor ki, oğlum bir komplonun kurbanı. Mayıs ayı başında gözaltına alınan oğlumu bir kere ifadesini aldılar. O günden beri hâkim karşısına çıkacağı günü bekliyor. İlk duruşmada özgürlüğüne kavuşacağını biliyorum ama yaşadıklarımı gelin bir de bana sorun.”

Bu durumun iş hayatını da olumsuz yönde etkilediğini belirten Egesoy, antidepresanlarla ayakta durmaya çalıştığını söyledi. Bunca yıllık yaşamı boyunca tek birikimi olan yazlığını Ortaköy’deki cafe-bar için sattığını kaydeden Egesoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

‘Herşeyimi kaybettim, perişan oldum’

 

“Oğlumun tutuklanmasıyla birlikte başımıza gelmeyen kalmadı. Kendimin ve çocuklarımın geleceği için ayakta tutmaya çalıştığım işyerimin kontratını feshetmek zorunda kaldım. Oysa bu yeri açmak için bütün varımı-yoğumu ortaya koymuştum. Ev sahibi kızımı evinden çıkarmak istiyor. Parasızlık yüzünden benim de kızımın da elektriği kesildi, doğalgazı kesildi. Ev sahipleri çıkmamız için gözümüzün içine bakıyor. Ama benim gidecek yerim yok. Dünyalar kadar borcun içine girmiştim. Meslek yaşamım boyunca yanımda yöremdeki herkesin yardımına koştum. İşletmeciliğini yaptığım kuruluşların sahiplerini zengin ettim. Bugüne kadar kendi işim için hiç kimseyi kullanmadım. Ama çevremdekiler beni çok kullandı. Bundan hiçbir zaman şikâyetçi olmadım. Maddi ve manevi çok yıprandım.”

Hayatı boyunca hiç uyuşturucu kullanmadığını, çocuklarını da bunlardan uzak tutmaya çalıştığını belirten Sevim Egesoy, “Eğer uyuşturucu ticareti yapmış olsaydık böyle büyük bir çıkmazın içinde olur muyduk” diye sordu. “Dost bildiklerinin” bu kötü gününde kendisinden bir selamı bile esirgediğini belirten Egesoy sözlerini şöyle noktaladı:

 

‘Medya yayınlarıyla hayatımı kararttı’

 

“Ben kimseden maddi bir beklenti içinde değilim. Ama isterdim ki, bugüne kadar dost diye bildiğim insanlar bir kere kapımı çalsın, hal ve hatırımı sorsun, birazcık beni dinlesin, onlara içimi dökebileyim. Onlara olan güvenimi pekiştirselerdi, ben de başımı omuzlarına dayayıp gönül rahatlığı içinde gözyaşımı dökebilmeyi isterdim. Ama olmadı, dostlarım kapımı çalacak diye gözlerim yollarda kaldı. Ve herkes de suçsuz olduğumuzu biliyor. Oğlumun ve benim mal varlığım araştırılsın. O zaman görecekler ki, eğer böyle yasa dışı bir iş yapmış olsaydık bu kadar büyük bir borç yükü altında ezilmezdik. Başımıza gelen olaylar, dostlarımızın ve basınımızın vurdumduymazlığı psikolojimi bozdu. Ne yazık ki, meslektaşlarınız da ünlü bir sanatçının oğlu olunca haberi manşetlerine taşıdılar ve hayatımın tepetaklak olmasına neden oldular. Şimdi soruyorum, hiç mi vicdanları sızlamıyor? Olayı araştırmadan, gelip bana tek kelime sormadan gidip haber yapıyorlar. Yaptıklarının sonuçlarını hiç mi düşünmediler? Bu olay bana çok şeyler öğretti. Kimseye güvenmemeyi ve inanmamayı öğretti. Ama elbet bugünler de geçecek ve ben tekrar eski günlerime döneceğim. Çünkü beni Yaradan’a inancım ve güvenim sonsuzdur. Yaşadıklarım birer imtihandır ve ben bu imtihanı başarıyla vereceğim.”


SEVİM EGESOY DÜNSEVİM EGESOY MUTLU GÜNLERDERamazan Güntay/ ÖZEL


www.hport.com.tr'un özel haberidir kaynak belirtilmeden kısmi ve link verilmeden bütün olarak yayınlanamaz.Yayın Tarihi: 2009-07-12 00:06:00