Ankara'da kaset savaşları sürüyor

Baykal’a ait olduğu öne sürülen kasetle ilgili bilirkişi raporunun yayınlanmasından 24 saat sonra, internete bu kez ses kaydı düştü. İdidaya göre kayıtta, Nesrin Baytok ile eşi görüntüleri tartışıyor

Yüksek yargı mensuplarından, Genelkurmay Başkanı’na, emekli paşalardan savcılara kadar yüzlerce kişiyi dinleyen karanlık odaklar, bir kez daha sahnede... 6 Mayıs gecesi internete düşen ve CHP’nin istifa eden lideri Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerin yarattığı depremin artçı şokları dün de sürdü.

Baykal kasedinin montaj olduğu yolundaki bilirkişi raporunun yayınlanmasından 24 saat sonra, bu kez de CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok ve bilgisayarcı eşi Can Baytok’a ait olduğu öne sürülen bir ses kaydı internete servis edildi. Ankara’yı karıştıran son gizli kayıt, bu kez farklı bir yerde motionbox.com adlı paylaşım sitesinde yayınlandı. Bu kaydın servis edildiğine ilişkin bilgi, aynı anda deniz_deniz@europe.com Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresini kullanan biri tarafından e-posta ile çok sayıda gazeteci ve televizyoncuya da gönderildi.

Yeni kayıtta ne var?

Ortam dinlemesiyle elde edildiği tahmin edilen ses kaydında iki kişi görüntüleri yorumluyor. Gürültü nedeniyle net duyulmayan sesler, daha önce de komutanlara ait ses kayıtlarını yayınlanan aktif haber adlı sitede “Baytok çifti görüntüleri teyit etti” yorumuyla yayınlandı. VATAN, bu kayıtlardaki diyaloglara sayfalarında yer vermeme kararı aldı. Gizli ses kaydıyla dinlenen iki kişi, aralarında gizli kamera çekimlerinin ne zaman yapılmış olabileceğine ilişkin tahminler de yürütüyor. İkili aralarında gizli kameranın ne zaman yerleştirildiğinden tutun da, kaç gün, kaç saat çekim yaptığı, kim tarafından nasıl alındığını da tartışıyor. Ayrıca kamera kaydının çok profesyonelce olduğu yorumları dahi yapılıyor.

İŞTE YAYINLANAN O HABER!

Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen seks görüntüleriyle ilgili dün Ulusal Kriminal Büro'nun yaptığı açıklamanın ardından, karşı hamle dün gece geldi. Dosya paylaşım sitelerine düşen bir ses kaydında bir erkek ve kadın kayıt hakkında yorumda bulunuyor. Erkeğin Can Baytok, bayanın ise Nesrin Baytok olduğu iddia ediliyor. Konuşmalar eğer gerçekse, buradan, Baykal-Baytok ikilisinin yatak odası görüntülerinin bizzat Baytok çifti tarafından teyit edildiği anlaşılıyor.

BÜTÜN MANZARAYI ÇEKMİŞLER

Görüntüler üzerinde yorumlarda bulunan erkek, görüntülerin nasıl çekildiği ve sızdırıldığı üzerine kafa yorarken şu cümleler dikkat çekiyor, “Diyorum sana insanlar inanmak istemeyecek ama görüntüler o kadar güzel ve açık ki. Arkası dönük bir adam, arkası dönük bir kadın çekiliyor. Yapacak bir şey yok. Yanı açık konuşuyorum. Bütün manzarayı çekmişler.”

BAYTOK ÇİFTİ İDDİASI

Bu sözleri sarf edenin Nesrin Baytok'un eşi Can Baytok olduğu iddia ediliyor. Konuşmalarda geçen bayan sesinin sahibinin ise Nesrin Baytok olduğu ileri sürülüyor.

"ORJİNAL GÖRÜNTÜDEN BİR KESİT"

Dün yapılan ‘görüntüler montaj' açıklamasının ardından ortaya atılan bu ses kaydı, karşı atak olarak değerlendirilirken, uzmanların dile getirdiği ‘görüntülerin orijinali incelenmeden kaset üzerinde yorum yapılamaz' savına karşılık mailde görüntülerin orijinal halinin bulunduğu bir dosya paylaşım sitesinin linki de yer alıyor.

BU SEFER FARKLI BİR SİTE ÜZERİNDEN

motionbox.com adlı sitede yayınlanan ses kaydının linkinin ve deşifresinin yer aldığı maili gönderen adres ise şöyle: deniz_deniz@europe.com Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

Bu şok iddialar içeren ses kaydıyla ilgili haber haber7'de şu şekilde yayına konuldu:

İŞTE KAYITTAKİ KONUŞMALAR

Erkek : bir anlamda ben olanları unutuyorum. Şunu anlamaya çalışıyorum. Kardeşim! Kısa mesafe, kısa zaman, küçük bir şey koyarsın çıkarsın. Ne zaman geldi, ne zaman gitti??? !!! Ne zaman topladığını tahmin edebiliyoruz.

-Şimdi ne zaman topladığını tahmin edebiliyoruz, tamam mı?

-Yani Cuma günü çekimi yaptı, işi bitti. Ondan sonra pil bitse de olur, ama ben görmeden biz görmeden alması lazım.

-Alamadığını görüyorum, bunu alamadığını görüyorum.

-Ne zaman koydu peki, çünkü; bizim göremeyeceğimiz kadar portatif bir şeyin pili küçücüktür. Yarım gündür, bir gündür, 3 saattir, 5 saattir. Hemen önce koydu, ne zaman koyduğu için...

Uğraşıyorum, düşünüyorum, taşınıyorum ne zaman diye, ya uzun süre uzun süre olması lazım.

-Çekim, gelen açı, dikkatli bakıyorum...

-Profesyonel, çok profesyonel. Belki bu cihazların kaynağını bulup bunu kamuoyuna ne bileyım basına şuna buna açıklamadan çok, kimmiş? Daha sonra başka bir şekilde bunları biz de bir gün belki başka bir şekilde buldurturuz.

-Diyorum sana insanlar inanmak istemeyecek ama görüntüler o kadar güzel ve açık ki. Arkası dönük bir adam, arkası dönük bir kadın çekiliyor. Yapacak bir şey yok. Yanı açık konuşuyorum. Bütün manzarayı çekmişler.

-Üstüne çıkmışsın bir an.

Kadın : O bir hareketti yani!

Erkek : -Tamam bir şey demiyorum da açı şu..

-Kesinlikle sırt, arka, yüz, kafa çıkmış mıdır?

Kadın : Muhakkak !

O kadar çıkmıştır. Bir ara otururken bile yandan görünüyorum. Şimdi yani bize yalanlamaya yer bırakmayacak kadar Deniz beyi de beni de.

Erkek : -Gerçi ses kaydı yok. Ses kaydı yok. Ses olsaydı kötü olurdu.

Habervaktim.com

Yayın Tarihi: 2010-05-22 15:37:00