Münevver Karabulut cinayetinin kronolojisi. İşte tüm haberler gelişmeler ve varsayımlar!


İstanbul Etiler'de geçtiğimiz salı akşamı çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı sürdüren polis, tüyler ürpertici cinayetle ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıkardı. Katil zanlısı C.G.'nin, ilişkiyi reddettiği için tartıştığı Münevver Karabulut'u bıçaklayarak öldürmüş olabileceği ihtimali üzerinde duran polis, C.G.'nin cesedi parçalamak için de Bahçeşehir'de bir nalburdan testere aldığını belirledi. Eldeki bulgulara göre C.G., genç kızın kafasını kesip gitar çantasına, vucudunu ise bavula koydu. Ardından korsan taksi çağırıp, cesedi Etiler'e getirip çöpe attı. C.G.'nin cinayetten sonra babasını arayıp "Baba acil gelmen gerek" diyen C.G.'yi baba A.G.'nin alıp evden uzaklaştırdığı öne sürülüyor. Testerenin satıldığı nalburun ifadesini alap polis, C.G.'yi Etiler'e götüren korsan taksici Mehmet B.'yi de gözaltına aldı.


Etiler'de geçtiğimiz salı akşamı 20.00 sıralarında çöp kutusunu karıştıran bir kağıt toplayıcının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, korkunç bir manzarayla karşılaştı. Çöp kutusunda siyah gitar çantası içinde kesik bir baş ve altında bulunan bavulun içinde bir genç kızın kanlı vücudu bulundu. Polis cesedin bulunuduğu çöp kutusunun hemen yanındaki çöp kutusunda da bir öğrenci kimliği buldu. Bulunan öğrenci kimliği hunharca öldürülen Münevver Karabulut'a aitti.

ÖNCE AİLESİ BULUNDU

Öğrenci kimliğinden yola çıkan polis, okul yetkililerine ulaşarak genç kızın adresini buldu. Cesedin bulunduğu bölgede çok net görüntü alamayan bir güvenlik kamerası dışında, bir işyerinde çalışan 2 güvenlik görevlisi çöp kutusuna biri 20 diğeri 40 yaşlarında iki kişinin gelip bavulla gitar kılıfını attığını söyledi.

GENÇ KIZ TUVALLETTE ELBİSESİNİ DEĞİŞTİRMİŞ

Bu görgü tanıklarının ifadeleri dışında polis, Karabulut'un arkadaşlarının ifadesine de başvurdu. Okuldan bir kız arkadaşının verdiği ifade üzerine cinayetle ilgili önemli bir adım atıldı. Karabulut'un arkadaşı polise, "Münevver o gün erkek arkadaşı ile görüşecekti. O yüzden okuldan çıkmadan önce tuvalette kıyafetini değiştirip randevuya gitti" dedi. Erkek arkadaşı C.G.'nin ismini alan polis, harekete hemen geçti. C.G.'nin fotoğrafını facebook sayfasında bulan polis, fotoğrafı görgü tanıklarına gösterdi. Güvenlik görevlisi görgü tanıkları da fotoğraftaki kişinin bavulu atan C.G. olduğunu doğruladı. C.G.'nin kimliğinin belirlenmesinin ardından savcılığın talimatıyla Bahçeşehir'deki eve jandarma eşliğinde baskın düzenleyen polis, C.G.'nin baskından 10 dakika önce evden ayrıldığını belirledi.

EVDE KANLI TESTERE ÇIKTI

Olay Yeri İnceleme ekipleri 3 katlı lüks evde 5 saat çalışma yaptı. Çıplak gözle görülmeyen bulgular "luminol" adlı kimyasal ve kızılötesi ışıkla ortaya çıktı. Evin üst katından en alt katına kadar silinmiş kan izleri tespit edildi. Ayrıca evde yapılan aramada yatak altına gizlenmiş kanlı bir testere bulundu. Genç kızın kafasının kesilmesinde kullanıldığı iddia edilen testerenin yanı sıra, kan damlası bulunan halı, yastık, battaniye gibi 30 ayrı parça incelenmek üzere alındı.

BABANIN PANTOLUNUNDA KAN LEKESİ

Evde silinmiş kanlar ve kanlı testerenin bulunmasının ardından savcılığın talimatı ile baba A.G. ile anne M.G. gözaltına alındı. Gözaltına alınan baba ve annenin elbiseleri hemen değişitirilip üstündekiler incelenmeye alındı. Yapılan incelemede babanın pantolonunda bir damla kan olduğu saptandı. Anne ve babanın çapraz sorgusu yapıldı. Yapılan çapraz sorguda anne oğlunun kesinlikle cinayet işlediğine inanmadğını söyledi. Olay günü evde olmadıklarını belirten anne M.G. "Cinayeti başka bir Cem işlemiş olabilir. Kesinlikle benim oğlum değildir" dedi. Ortalarda kaybolan oğlu C.G.'nden haberi olmadğını belirten baba A.G.'de cinayetle ilgilerinin olmadğını söyledi. Tüm bu çalışmalar yapılırken, görgü tanıkların ifadesinde geçen ikinci kişi de polis tarafından tespit edildi.

KORSAN TAKSİCİ GÖZALTINA ALINDI

Cinayetle ilgili çok yönlü soruşturma yapan polis, C.G.'yi Etiler'e götüren kişinin kimliğini ve otomobili tespit etmek için çok yönlü soruşturmaya devam ediyordu. Çalışmalarda MOBESE'den otomobilin plakası tespit edildi. Otomobilin Mehmet B. adlı kişiye ait olduğu belirlendi. İncelemede Mehmet B.'nin Bahçeşehir'de korsan taksicilik yaptığı belirlendi. C.G. polis tarafından aranırken, polis korsan taksicilik yaptığı belirlenen Mehmet B.'yi gözaltına aldı.
Mehmet B., olay günü C.G.'yi Bahçeşehir'deki evden kendisinin aldığını ve Etiler'e götürdüğünü söyledi. Mehmet B. verdiği ifade de, C.G.'yi tanıdığını belirterek, "C.G.'yi sık sık ben Bahçeşehir'den Beşiktaş'taki okuluna götürüyordum. Oradan tanıyordum" dedi. C.G.'nin telefonla aradığını söyleyen taksici Mehmet B., elllerinde bavul ve gitarla geldiğini söyledi. Etiler'e geldiklerinde C.G.'nin bavul ve gitar çantasını çöpe attığını söyleyen Mehmet B., içinde ne olduğunu bilmediğini ve tekrar geri götürdüğünü söyledi. İfadesinde C.G.'nin çok telaşlı olduğunu belirten korsan taksici, olayı duyduğunda şok geçirdiğini söyledi.

50 TL'YE TESTERE ALMIŞ

Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada evde bulunan testerenin sırrı da çözüldü. Polis, olay günü C.G.'nin Bahçeşehir'de bir nalbura giderek marangoz yapımı bir testere satın aldığı belirledi. Evde bulunan testereyi satın aldığı belirlenen nalburcu dükkanını bulan polis, çok önemli bir delili de ortaya çıkardı. Nalburcunun da ifadesine başvuruldu. Polise ifade veren nalburcu, "Bu şahıs bana gelerek bir testere istedi. Ben de ona önce bir testere gösterdim bana 'Bu küçük, daha büyüğü yok mu" dedi. Ardından kendisine 16 TL'lik büyük bir testere verdim. Bana 50 TL para verdi ve para üstü almadan hızla çıktı" dedi.

İLİŞKİYE GİRMEK İSTEDİ

Olayla ilgili tüm parçaları tek tek yerine koyan polis, cinayetin işleyiş tarzını da ortaya çıkardı. İddiaya göre, C.G.'nin 4 aydır sevgilisi olduğu belirtilen Münevver Karabulut'la Bahçeşehir'deki evine gitti. Kız arkadaşını eve getiren C.G. evde kimseyi istemiyordu. O yüzden hiç kimse evde yoktu ve iki sevgili başbaşaydı. Evinde kız arkadaşı ile başbaşa kalan C.G., bakire olduğu belirtilen Karabulut'la ilişkiye girmek istedi. Ançak genç kız bunu kabul etmeyince aralarında tartışma çıktı. İddiaya göre tartışmanın ardından bıçakla genç kızı bıçakladı. Bıçak darbelerinden kurtulmak isteyen Karabulut, C.G.'ye direndi. Evin üst katında gerçekleşen olayda Karabulut'un direnmesiyle birlikte C.G. peş peşe bıçak darbeleri sapladı.

CESET İKİYE BÖLÜNMEK İSTENMİŞ

Karabulut'u bıçaklayarak öldüren C.G., cesetten kurtulmak için evde önce bavul getirdi. Genç kızın cesedinin bavula sığmaması üzerine, cesedi elindeki bıçakla ikiye bölmek isteyen C.G. bunu gerçekleştiremiyince, Bahçeşehir'e gidip satın aldığı testereyle eve gelerek ceseti yok etmek için çalıştı. Genç kızın cesedinde yapılan incelemede belden aşağısının ikiye bölünmek istendiği anlaşıldı.

Polis C.G.'nin cinayetten sonra kimlerle görüştüğünü tespit etti. Telefon kayıtlarında korsan taksiciyi aradığı belirlenen C.G., genç kızın başını testereyle kestdikden sonra gitar çantasına koydu. Ardından vucudunuda bavula yerleştirdi. Bu işlemleri yaptıkdan sonra taksiciyi aradığı belirtiliyor.

"BABA ACELE GEL"

Sürdürülen soruşturma da C.G.'nin telefon kayıtlarında babasıyla görüştüğü belirtildi. İddiaya göre olaydan sonra babasını telefonla arayarak "baba acele eve gel" dediği belirtiliyor. Eve gelen baba A.G., C.G'yi evden uzaklaştırdığı iddia ediliyor.

KANLI AYAK İZLERİ

Polis tarafından evde yapılan incelemede 3 katlı evin birçok bölümünde kan olduğu belirlenmişti. Ayak izleri görünümünde olan kan izlerinin nedeni ise belirlendi. C.G.'nin sevgilisi Karabulut'u öldürdükden sonra akan kanlara bastığı ve evin içinde dolaşırken kanlı ayak izlerinin bıraktığı belirtildi.

3 katlı villa tipli evde 5 saat çalışma yapan polis, ilk kez bir ayrıntıyla karşılaştı. yapılan özel çalışmayla evin her katında temizlenmiş bulunan kan izlerini alan polisleride şaşırttı. İstanbul'da işlenen cinayetlerde ilk kez olay yerinde bu kadar dağılmış çok kan izlerine rastladı.

KAN ÖRNEKLERİ TUTTU

Polis tarafından sürdürülen soruşturma da evde bulunan temizlenmiş kan örnekleri öldürülen Münevver Karabulut'tan alınan kan örneği ile karşılaştırıldı. Yapılan karşılaştırılmada evde bulunan kan örnekleri genç kızın kan örneği ile uyuştuğu saptandı. Polis tarafından yapılan çalışma da olay yerinde öldürülen genç kızın kanı dışında farklı birine ait kıl ve bir kaç kan damlası tespit edildi.

BABA VE ANNENİN KAN ÖRNEKLERİ ALINDI

2 gün önce gözaltına alınan baba ve annenin olayla ne tür bağlantısının olup olmadığı inceleniyor. Olay yerinde bulunan farklı metaryellin polis tarafından aranan C.G.'ye ait olup olmadığı saptanması için gözaltında tutulan baba ve annenin kan örnekleri alındı. Alınan bu kan örnekleri olay yerindeki kan örnekleri ilede karşılaştırılacak.Mustafa ŞEKEROĞLU / İSTANBUL (AHT) ÖZEL


Yayın Tarihi: 2009-03-07 12:52:00